Leczenie alkoholizmu Bochnia

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, która wymaga zastosowania leczenia. Może bowiem prowadzić do całkowitej destrukcji zarówno psychiki, jak i organizmu. Jeśli nie zostaną zastosowane odpowiednie środki to bardzo często kończy się śmiercią. Uzależnienie od alkoholu sprawia, że upośledzony zostaje układ nerwowy, a osoba chora odczuwa potrzebę sięgania po wysokoprocentowe napoje wyskokowe. Alkoholizm nie tylko niesie ze sobą przykre konsekwencje zdrowotne, ale również szereg negatywnych skutków społecznych, psychologicznych oraz socjalnych. Bardzo często jest powodem utraty pracy, a także rozpadu rodziny. Bardzo ważna jest więc pomoc choremu, a najlepszym sposobem na to jest udział w terapii leczenia uzależnień.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Bochni

Pacjenci cierpiący na chorobę alkoholową zamieszkujący w Bochni mogą skorzystać z terapii prowadzonej w prywatnym ośrodku "Dezyderata" zlokalizowanym w Rabce Zdroju. Zapewnia on transport osobom, które chcą w niej uczestniczyć. Jest to wysokiej klasy ośrodek zajmujący się od wielu lat pomocą w wychodzeniu z różnego rodzaju uzależnień, w tym także z alkoholizmu. Doświadczeni terapeuci dokładają wszelkich starań do tego, aby każdy z pacjentów uzyskał niezbędną pomoc i ponownie mógł cieszyć się pełnią życia. Niewątpliwym atutem ośrodka jest jego położenie w malowniczym regionie Beskidów.

Skuteczna terapia alkoholowa w Bochni

Terapia alkoholowa ma na celu przede wszystkim przeprowadzenie detoksu organizmu, dzięki któremu chory nie odczuwa potrzeby spożywania napojów wysokoprocentowych. Jest to jednak proces długotrwały, gdyż sama terapia nie wystarczy. Alkoholikiem zostaje się do końca życia, ale można nauczyć się kontrolować tę chorobę. To właśnie najważniejsze zadanie terapii. Do tego, aby ją rozpocząć chory musi przyznać się sam przed sobą, że potrzebuje pomocy. Terapia w ośrodku trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Bochnia

Leczenie alkoholizmu w Bochni - jak przebiega terapia?

Terapia uzależnienia od alkoholu podzielona jest na etapy. Pierwszym z nich jest przyznanie się do choroby nie tylko przed sobą, ale również przez terapeutą i innymi osobami. Następnie przeprowadzane są szczegółowe badania mające na celu określić stan zdrowia oraz ogólną kondycję pacjenta. Wykonywane są również testy psychologiczne. które pozwalają ocenić, jak bardzo choroba jest zaawansowana. Na podstawie otrzymanych wyników dobierana jest odpowiednia forma terapii, która będzie najbardziej wskazana ze względu na stan zdrowi oraz fazę choroby. Zajęcia z terapeutami mają charakter zarówno indywidualny, jak i zbiorowy. Pacjenci uczestniczą również w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. Jeśli jest to konieczne podawane są także środki farmakologiczne wspierające cała terapię. Bardzo ważnym etapem jest przygotowanie osoby uzależnionej do wyjścia z ośrodka. Niezbędne jest znalezienie motywacji do życia w trzeźwości, a także regularny udział w spotkaniach AA, które bardzo pomagają w walce z chorobą.

Objawy alkoholizmu

Do najbardziej typowych objawów alkoholizmu należy przede wszystkim głód alkoholowy, czyli niepohamowana i ciągła ochota na spożywanie wysokoprocentowych napojów. Towarzyszy temu ogólny niepokój oraz zdenerwowanie. Pojawia się także zwiększona tolerancja na alkohol co oznacza, że chory może spożyć go zdecydowanie więcej niż kiedyś. Pojawiają się problemy z wywiązywaniem się z codziennych obowiązków oraz zaniedbywanie relacji. U chorego pojawiają się także zaburzenia świadomości i tzw. "dziury w pamięci". 

Skutki choroby alkoholowej

Choroba alkoholowa wpływa wyniszczająco na cały organizm, a szczególnie na wątrobę. Może prowadzić do marskości tego narządu, co niekiedy kończy się koniecznością przeszczepu. Alkohol powoduje również uszkodzenie trzustki, mięśnia sercowego i wiele innych poważnych schorzeń. U nałogowych alkoholików bardzo często pojawiają się napady padaczki, depresja oraz ogólne obniżenie samopoczucia.

Odwyk alkoholowy Bochnia

Odwyk alkoholowy pozwala przede wszystkim oczyścić organizm i pozbyć się z niego toksyn, które dostarczane są wraz z alkoholem. Ma na celu umożliwić skuteczny i trwały powrót pacjenta do trzeźwości. Dzięki niemu możliwe jest uwolnienie się od nałogu oraz powrót do normalnego życia. Taki detoks przynosi korzyści nie tylko dla psychiki, ale również całego organizmu. Odwyk musi odbywać się pod kontrolą i nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego oraz terapeutów, którzy pomogą zniwelować skutki nagłego odstawienia alkoholu oraz poradzić sobie z ochotą na jego spożywanie.